Patriarchat, religia i poczucie winy (część 4)
Myśli Pani, że ta książka jest znacznikiem zmiany w naszym społeczeństwie, czy raczej kolejną kroplą w morzu potrzeb?
To napewno nie jest kropla w morzu to jest ocean, wzburzony, jak w czasie tsunami, to bezkresny ocean dający namiastkę dowodów kobiecych możliwości seksualnych, fantazji i ich realizacji.
Ta książka to dokument na ogromna Rewolucję Seksualną, która aktualnie się dzieje. Między innymi z tego powodu rozpoczynam tę książkę Manifestem.
Bez wątpienia książka „Kobiety, które pragną więcej życie seksualne Polek ” jest znacznikiem naszych czasów dowodem na to, że we współczesnych kobietach zaszła ogromna zmiana, dowodem na wyzwalanie się współczesnych kobiet od represyjnych norm społeczno kulturowych, politycznych i psychologicznych. Jest częścią ogromnej kobiecej rewolucji również w serze dotyczącej seksualności!
Książka jest łamaniem stereotypów, że aktywność seksualna jest, i ma prawo być jedynie domeną mężczyzn.
Jest znacznikiem tego, że niezależne współczesne silne kobiety zaczęły być świadome swoich potrzeb i oczekiwań. Na to, że potrafią głośno mówić o tym, że również mają prawo do czerpania z życia przyjemności.
Wiele kobiet wreszcie przyznały sobie prawo i znalazły odwagę aby poszukiwać własnej, indywidualnej drogi spełnienia.
Ba…współczesne silne kobiety zaczęły wyznaczać standardy i reguły czerpania przyjemności z bycia istotami na wskroś seksualnymi.
Bohaterki naszej książki opowiadają najbardziej pikantne
szczegóły swojego życia seksualnego ale przede wszystkim mówią o swojej determinacji i odwadze, aby pozyskiwać i realizować własną drogę w życiu osobistym i samodzielnie decydować jakie miejsce zajmą w nim miłość i seksualność, jak mogę się manifestować i realizować.
Jakby Pani zachęciłaby inne kobiety, które jeszcze nie odważyły się podążyć za swoimi pragnieniami, do rozpoczęcia tej drogi?
Kobiety, które jeszcze nie odważyły się podążyć za swoimi pragnieniami, do rozpoczęcia tej drogi zachęciłabym przede wszystkim do przeczytania niezwykle ważnej dla nich publikacji jaką jest moja i Andrzeja Depko książka „Kobiety, które pragną więcej. Życie seksualne Polek-historie prawdziwe”. Wiedza jest podstawą dla dokonywania naprawdę dobrej dla siebie zmiany.
Historie te są niczym zwierciadło, w którym można się przejrzeć i przyjrzeć sobie samym przez pryzmat historii bohaterek i ich eksperymentowania z własną kobiecością.
Aby realizować swoje własne pragnienia trzeba je napewno odkryć a dopiero później dokładnie poznać.
Proces samopoznania to żmudny proces.
Kolejnym krokiem jest zaakceptowanie siebie i swoich potrzeb.
Proces samoakceptacji dla niektórych bywa najtrudniejszy.
Droga do samoakceptacji jest niezwykle wymagająca.Nasze bohaterki mają za sobą trudne zmagania i szczerze dzielą się nimi z czytelnikami.
To proces pełen frustracji, rozterek, dylematów i trudów mierzenia się ich samych nie tylko z własną seksualnością ale i wciąż jeszcze skostniałym patriarchalnie systemem społecznym i stygmatyzacją swobody seksualnej kobiet.
Kobiety , które zdecydują się podążać za swoimi pragnieniami również prawdopodobnie ich doświadczą. Na to warto być przygotowaną.
Kolejnym krokiem jest odważne rozpoczęcie nabywania doświadczeń. To o swoich przygodach seksualnych ze szczegółami opowiadają nasze bohaterki. Doświadczają one różnorodności seksualnej.
Dopiero na kanwie bogatego, własnego doświadczenia kształtują swoją i tylko swoją seksualność, świadomą i niezależną. To drogowskaz dla czytelników.
Opisane w niej historie kobiet są rzeczywistym dowodem na to, że jak jest nam źle i chcemy coś zmienić to należy mieć odwagę dokonać tej zmiany żeby nasze życie przynosiło nam przyjemność, radość, energię i spełnienie w każdym obszarze.
W naszych czasach nastąpiła diametralna przemiana w rozumieniu
seksualności kobiecej. Dzieje się tak, bo techniki umożliwiają poznanie tajemnic funkcjonowania ludzkiego ciała.
Przykładem może być skanowanie mózgu w funkcjonalnym rezonansie magnetycznym, pozwala lepiej zrozumieć tajemnice kobiecej erotyki.
Udowodniono, że kobieta może mieć bardzo udany seks z kimś, kogo zna bardzo krótko i z kim nie chce się wiązać lub nie zna w ogóle.
Udowodniono, że kobieta może nie osiągać satysfakcji ze współżycia z ukochanym mężczyzną, partnerem życiowym.
Dlaczego tak jest? W czym kryje się tajemnica?
Okazuje się, że uczucie miłości nie musi towarzyszyć namiętności. Literatura i poezja, przekazy, na których się dotąd wychowywały kobiety, przekonywały nas, że miłość i namiętność są nierozerwalne. Pytania pozostają bez odpowiedzi.
Zanim jednak techniki obrazowania mózgu pozwolą nam odsłonić
wszystkie tajemnice, zachęcam kobiety, aby rozpoczęły indywidualną
krucjatę na rzecz wyzwolenia kobiecej seksualności poprzez samopoznanie i samoakceptację.
Życie powinno być przyjemne i satysfakcjonujące dla nas samych, bo każda z nas jest tego warta.
dr Sylwia Jędrzejewska